Jaka dieta jest najskuteczniejsza?

Najskuteczniejszą i najlepszą metodą odchudzania jest dieta DASH. Na czym ona polega?

Podstawą diety DASH są produkty zbożowe, owoce i warzywa, a także przetwory mleczne. Powinniśmy będąc na takiej diecie używać jak najmniej soli, a także ograniczyć ilość przetworzonego jedzenia. Dzięki temu, będziemy mogli utrzymać odpowiednie zdrowie. Z diety powinno zniknąć białe pieczywo, czerwone mięso, ciastka oraz wszelkie słodycze. Wybrane produkty należy jeść podczas trzech głównych posiłków i w formie czterech przekąsek dziennie. Raz na tydzień można zjeść kawałek czekolady lub odrobinę miodu.

Dieta DASH a wpływ na zdrowie - Dieta DASH nie tylko wpływa na odchudzenie ciała, a także obniża ciśnienie we krwi. Badanie dowiodły, iż u pacjentów, którzy przez sześć lat stosowali dietę DASH ciśnienie skurczowe i rozkurczowe zmniejszyło się aż o 7-8 procent. Pierwsze efekty stosowania diety widoczne są już po 2 tygodniach stosowania. Dieta pomaga także obniżyć poziom złego cholesterolu, ponieważ jest uboga w tłuszcze nasycone i tłuszcze trans.

Co można jeść na diecie DASH? Dieta DASH jest bogata w magnez i potas. Są to pierwiastki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. W diecie nie powinno więc zabraknąć takich produktów, jak: orzechy, warzywa strączkowe, szpinak, banany, ziemniaki, czerwoną fasolę, pomidory.

Dieta DASH jest także bogata w produkty mleczne oraz niskotłuszczowe. Nabiał powinniśmy jeść nawet kilka razy dziennie. Ważne jest także, aby stawiać na chude mięso, sery, kefiry oraz jogurty. Dieta pozwala również na jedzenie węglowodanów, ale tylko tych złożonych. Warto więc wybierać pełnoziarniste pieczywo, mąkę z grubego przemiału oraz kaszę i ciemny makaron. Wszystkie te produkty są bogate w błonnik, który reguluje pracę jelit i ogranicza wchłanianie cukru. Pozwala to uzyskać szczupłą sylwetkę, o jakiej marzy każda osoba będąca na tej diecie. Jeżeli chodzi o picie napojów, to należy ograniczyć mocną kawę i pić 1,5 litra wody, najlepiej niskosodowej. Można także pić zieloną herbatę.

Jaka dieta jest najskuteczniejsza?

Jak prowadzić zdrowy styl życia? Wystarczy po prostu przestrzegać kilku podstawowych zasad, a będziemy mogli cieszyć się dobrym samopoczuciem i wspaniałym zdrowiem. Będziemy mogli uniknąć wielu groźnych chorób, które w naszym organizmie nie będą miały środowiska do rozwoju. Zdrowy styl życia polega na codziennym dbaniu o dietę, aktywność fizyczną, a także na eliminacji używek. Należy także wysypiać się i dużo odpoczywać. Należy także unikać stresu lub nauczyć sobie z nim radzić. Warto także regularnie wykonywać badania profilaktyczne.


dieta dash, zgrabna figura, najlepsze ćwiczenia

Aktywność fizyczna

Codzienny wysiłek pozwala kontrolować masę ciała, a także zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka lub inne groźne choroby. Będziemy mogli uniknąć miażdżycy, depresji, cukrzycy, chorób układu krążenia, a także będzie możliwość wzmocnienia kości. Zgodnie z medycznymi zaleceniami, człowiek potrzebuje minimum 30 minut aktywności fizycznej dziennie, aby utrzymać w zdrowiu swój organizm. Intensywność ćwiczeń powinna być umiarkowana i utrzymywana przez pięć dni w tygodniu. Jeżeli zdecydujemy się na dużą intensywność ćwiczeń, wtedy należy wykonywać je przez 20 minut trzy razy w tygodniu.

dieta dash, zgrabna figura, najlepsze ćwiczenia

Eliminacja używek

Używki mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Warto więc zrezygnować z papierosów, alkoholu i narkotyków. Mogą one wpłynąć na pojawienie się raka układu oddechowego, krążenia, nerwowego, a także trawiennego. Mogą wyrządzić wiele szkód w naszym zdrowiu. Dlatego też, warto je odstawić.

dieta dash, zgrabna figura, najlepsze ćwiczenia

Dieta

Do naszego życia powinniśmy wprowadzić przede wszystkim dobrze zbilansowaną dietę. Należy urozmaicać posiłki, tak aby każdego dnia dostarczać do organizmu odpowiednie składniki odżywcze, takie jak białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i składniki mineralne. W przeważającej ilości, w naszej diecie powinny znajdować się produkty zbożowe, które są źródłem energii. Stałym elementem codziennej diety powinny być także mleko i produkty mleczne. W diecie nie może zabraknąć także warzyw i owoców. Jeżeli chodzi o mięso, należy spożywać je z umiarem. Najlepiej zastąpić je rybami lub roślinami strączkowymi.